Montaż pomp ciepła

Pompy ciepła to urządzenia pozwalające na przekazywanie ciepła z jednego miejsca do drugiego. Działanie pomp ciepła oparte jest na cyklu termodynamicznym obejmującym cztery etapy: parowanie, sprężanie, kondensację i rozprężanie. Zazwyczaj wygląda to tak, że pompa wykorzystuje czynnik chłodniczy, który ulega cyrkulacji przez układ zamknięty. Pompy ciepła wykazują zdolność pobierania ciepła z otoczenia, np. wody lub gruntu, podniesienie jego temperatury i oddanie do pomieszczenia lub wody użytkowej. Pompy ciepła stanowią wydajną i najbardziej ekologiczną na rynku opcję ogrzewania z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

Montaż pomp ciepła Katowice, Śląsk

Oferujemy montaż pomp ciepła na terenie całego województwa śląskiego. Siedziba naszej firmy znajduje się w Katowicach, jednak działamy także w okolicach miasta. Przed rozpoczęciem prac dokładnie analizujemy każde zlecenie i dobieramy projekt montażu indywidualnie do określonego budynku. Nasza praca przebiega w kilku etapach:

  • Obliczanie zapotrzebowania cieplnego budynku – pompa ciepła powinna być dobrana pod względem odpowiedniej mocy grzewczej w stosunku do zapotrzebowania na energię danego budynku. Dokonujemy wszelkich niezbędnych pomiarów i na ich podstawie dobieramy najlepsze komponenty do instalacji;
  • dobór pompy ciepła – doboru urządzenia dokonujemy indywidualnie, po określeniu odpowiednich warunków i wymagań budynku. Dbamy o to, aby każdy klient mógł liczyć na jak najlepszą jakość i wydajność urządzenia. Nasz wybór konsultujemy z klientem i razem podejmujemy decyzję o montażu konkretnego modelu pompy ciepła;
  • określenie lokalizacji – usługa montażu pompy ciepła wiąże się z określeniem lokalizacji, w której ma zostać zainstalowane urządzenie. Ważne jest określenie odpowiedniej odległości pompy od ściany domu, jak również wysokość od poziomu gruntu do urządzenia. Nasi specjaliści dokładnie analizują sytuację i dobierają lokalizację pompy w taki sposób, aby zapewnić jej najlepszą wydajność.

Pompa ciepła może stanowić samodzielną instalację lub być częścią układu hybrydowego (współpracować z innym źródłem). Coraz więcej osób prywatnych oraz przedsiębiorstw decyduje się na rozwiązanie, jakim są pompy ciepła, gdyż instalacja takich systemów wiąże się z korzyściami ekonomicznymi i ekologicznymi. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertę. Wykonujemy montaż pomp ciepła na terenie śląska. Zapewniamy profesjonalne podejście do tematu i oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego rodzaju pompy oraz lokalizacji instalacji urządzenia. Zapoznaj się także ofertą banku energii!