Fotowoltaika 

Fotowoltaika, będąca jednym z odnawialnych źródeł energii zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie, również w Polsce. Instalacja paneli fotowoltaicznych nie ingeruje bowiem w środowisko naturalne, a one same nie emitują zanieczyszczeń i szkodliwych substancji do atmosfery. Ogniwa fotowoltaiczne, budujące panele zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną. Prąd stały, powstający w wyniku konwersji, zwanej też efektem fotowoltaicznym, zostaje przekształcony w prąd zmienny przez falownik czyli inwerter. W ten sposób korzystamy z energii na tych samych zasadach, jak przy tej, dostarczanej nam przez zakład energetyczny.

Fotowoltaika to prężnie rozwijająca się branża, która cieszy się coraz większą popularnością wśród właścicieli gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw. System OZE opiera się na działaniu paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła, pozwalających na czerpanie energii odnawialnej ze środowiska. Jest to aktualnie najbardziej ekologiczne rozwiązanie energetyczne, które w ciągu kilku lat zdobyło uznanie na całym świecie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, firma EiB oferuje profesjonalny montaż instalacji OFE.

Jak działa domowa instalacja fotowoltaiczna?

Instalacja OZE składa się głównie z modułów fotowoltaicznych i inwertera (falownika). Panele fotowoltaiczne składają się z wielu komórek fotowoltaicznych połączonych razem. Komórki te zbudowane są z dwóch warstw półprzewodnikowych: dodatniej (zazwyczaj krzem z domieszką boru) i ujemnej (zazwyczaj krzem z domieszką fosforu). Gdy światło słoneczne pada na komórkę, wybija elektrony z warstwy ujemnej do warstwy dodatniej, tworząc prąd elektryczny. Dzięki pracy falownika wyprodukowany przez moduły prąd stały przekształcany jest na prąd zmienny, który może być wykorzystywany w domowych gniazdkach.

Fotowoltaika Katowice, Śląskie – jak wygląda montaż paneli?

Montaż paneli fotowoltaicznych wykonujemy zgodnie z obowiązującymi wymaganiami sanitarnymi i technicznymi, a także w zgodności z kryteriami przyłączenia i dokumentacją techniczną.

Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dlatego przed przystąpieniem do montażu, dokładnie sprawdzamy lokalizację i warunki, w których instalacja ma zostać założona. Przeprowadzamy też fachowy audyt fotowoltaiczny, dzięki czemu możemy zagwarantować, że wykonana instalacja będzie spełniać wszystkie wymogi bezpieczeństwa i zapewni pełną efektywność działania. Podczas audytu fotowoltaicznego:

  • ustalamy zapotrzebowanie na prąd i na podstawie naszych analiz dobieramy odpowiednią moc urządzenia;
  • oceniamy możliwości montażu i rekomendujemy odpowiedni system i metodę zakładania instalacji;
  • ustalimy najlepszą lokalizację montażu paneli i innych urządzeń.

Jesteśmy firmą, która posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznych, dlatego zapewniamy profesjonalne podejście i fachowe doradztwo w każdym zakresie. Specjalizujemy się w projektowaniu instalacji fotowoltaicznych zarówno dla gospodarstw domowych, firm, spspółdzielni mieszkaniowych czy gospodarstw rolnych. Jeżeli interesuje cię fotowoltaika na terenie województwa śląskiego, skontaktuj się z nami. Ustalimy warunki współpracy i wykonamy prace, które pozwolą ci korzystać w pełni z odnawialnych źródeł energii.