Dołożenie paneli fotowoltaicznych do istniejącej instalacji

Fotowoltaika, będąca jednym z odnawialnych źródeł energii zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie, również w Polsce. Instalacja paneli fotowoltaicznych nie ingeruje bowiem w środowisko naturalne, a one same nie emitują zanieczyszczeń i szkodliwych substancji do atmosfery. Ogniwa fotowoltaiczne, budujące panele zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną. Prąd stały, powstający w wyniku konwersji, zwanej też efektem fotowoltaicznym, zostaje przekształcony w prąd zmienny przez falownik czyli inwerter. W ten sposób korzystamy z energii na tych samych zasadach, jak przy tej, dostarczanej nam przez zakład energetyczny.

Masz już zamontowaną instalację fotowoltaiczną, ale zastanawiasz się nad tym, czy można ją rozbudować i dołożyć panele? I chociaż dołożenie nowych ogniw do istniejącej instalacji fotowoltaicznej jest możliwe, musi to być zrobione porządnie, zgodnie z odpowiednimi standardami i wykonane przez fachowców. Jeżeli jesteś zainteresowany dołożeniem paneli fotowoltaicznych do istniejącej instalacji w Katowicach lub okolicy miasta, skontaktuj się z nami, a na pewno znajdziemy odpowiednie rozwiązanie.

Dołożenie paneli fotowoltaicznych – na czym polega?

Rozbudowa instalacji fotowoltaicznej powinna być dobrze przemyślana, a nowe ognia muszą być dobrane pod kątem tych, które już znajdują się w danym systemie. Ze względu na to, że powiększenie instalacji wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, najlepiej zlecić to specjalistom.

Przy rozbudowie instalacji OZE nie zawsze wystarczy tylko dołożyć panele. Przed przejściem do działań montażowych, trzeba dokładnie sprawdzić, czy falownik obecny w instalacji ma odpowiednią moc, aby przetworzyć prąd z większej ilości paneli pv. Zlecając dołożenie paneli fotowoltaicznych naszej firmie, nie musisz się o nic martwić. Zanim rozpoczniemy pracę, dokładnie sprawdzimy, jak została wykonana poprzednia instalacja oraz jakie komponenty się w niej znajdują. Dodatkowe elementy dobierzemy w taki sposób, aby rozbudowana instalacja działała poprawnie i przynosiła jak najwięcej korzyści.

Ile paneli można dołożyć?

W większości przypadków staramy się dołożyć panele w bezpośrednim sąsiedztwie modułów już zainstalowanych. Jeżeli jednak na dachu nie ma już miejsca na rozbudowę, możemy nowe moduły zamontować w innym miejscu o odpowiedniej ekspozycji na promienie słoneczne, np. na gruncie. Najważniejsze podczas układania paneli fotowoltaicznych jest usytuowanie nowych elementów w takim miejscu, aby mogły zapewnić jak najlepszą wydajność systemu.

Dołożenie paneli fotowoltaicznych Katowice – zaufaj ekspertom

Firma EiB od lat zajmuje się projektowaniem i montażem instalacji fotowoltaicznej w oparciu o aktualne standardy i wymagania prawne. Świadczymy usługi dla osób prywatnych, przedsiębiorstw i instytucji. Oprócz tworzenia instalacji od podstaw oferujemy także rozbudowę systemu o nowe moduły fotowoltaiczne. Naszą pracę wykonujemy na bazie starej instalacji i dobieramy ogniwa tak, aby całość mogła spójnie i wydajnie pracować.

Zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem wszystkie osoby zainteresowane. Gwarantujemy profesjonalne doradztwo i indywidualne podejście do każdego projektu. Zapoznaj się z ofertą