Fotowoltaika dla spółdzielni mieszkaniowych

Fotowoltaika, będąca jednym z odnawialnych źródeł energii zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie, również w Polsce. Instalacja paneli fotowoltaicznych nie ingeruje bowiem w środowisko naturalne, a one same nie emitują zanieczyszczeń i szkodliwych substancji do atmosfery. Ogniwa fotowoltaiczne, budujące panele zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną. Prąd stały, powstający w wyniku konwersji, zwanej też efektem fotowoltaicznym, zostaje przekształcony w prąd zmienny przez falownik czyli inwerter. W ten sposób korzystamy z energii na tych samych zasadach, jak przy tej, dostarczanej nam przez zakład energetyczny.

.Technologia OZE budzi duże zainteresowanie nie tylko wśród prywatnych właścicieli gospodarstw domowych, ale także we wspólnotach i spółdzielniach mieszkaniowych. Dla takich podmiotów koszty bieżące utrzymania nieruchomości stanowią bardzo dużą część wydatków ogólnych, dlatego wiele z nich szuka rozwiązań, które pozwolą im je zmniejszyć. Nasza firma wykonuje instalacje fotowoltaiczne także dla spółdzielni mieszkaniowych, które również mogą czerpać korzyści z przetwarzania energii słonecznej w prąd stały. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu z przedstawicielem firmy.

Fotowoltaika dla wspólnot mieszkaniowych Katowice – zapraszamy spółdzielnie do współpracy

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą czerpać wiele korzyści z inwestycji w fotowoltaikę. Jest to dla nich ogromna szansa na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną przy jednoczesnym uzyskaniu bardzo dobrej wydajności energetycznej. W porównaniu do niewielkich instalacji, wykonywanych na dachach domów jednorodzinnych instalacje fotowoltaiczne dla wspólnot mieszkaniowych wychodzą korzystniej cenowo i zapewniają lepsze zyski. Co więcej, wspomniane podmioty mogą starać się o uzyskanie dotacji na fotowoltaikę na korzystnych zasadach.

Firma EiB zajmuje się montażem instalacji fotowoltaicznych dla wspólnot mieszkaniowych. Nasze usługi polegają nie tylko na samym wykonaniu instalacji, ale też profesjonalnym doradztwie. Indywidualnie dobieramy miejsce rozmieszczenia modułów. Najczęściej jest to dach wspólnoty, jednak zawsze dokładnie sprawdzamy, czy lokalizacja dachu ma odpowiedni dostęp do promieni słonecznych.

Postaw na niezależność energetyczną

Wszystkie spółdzielnie mieszkaniowe oraz wspólnoty z Katowic i okolic zapraszamy do współpracy. Oferujemy wysokiej jakości usługi montażu OZE, zapewniamy także najwyższej klasy urządzenia i komponenty. Fotowoltaika dla spółdzielni mieszkaniowych zapewnia większe możliwości inwestycyjne i wpływa na większą płynność finansową wspólnoty. Odpowiednio założony system OZE jest w stanie zapewnić wystarczającą ilość energii do zasilenia oświetlenia oraz urządzeń, które znajdują się w częściach wspólnych budynku. Każdą instalację wykonujemy indywidualnie, dobierając sposób montażu fotowoltaiki oraz komponenty do warunków i potrzeb inwestora. Działamy zgodzie z wymaganiami i standardami dotyczącymi projektowania instalacji fotowoltaicznych. Jesteśmy firmą z doświadczeniem, której zaufało już wielu inwestorów z województwa śląskiego. Zapoznaj się także z ofertą dokładania paneli fotowoltaicznych do istniejących!