Dofinansowanie do fotowoltaiki

Formy wsparcia do fotowoltaiki i pomp ciepła obejmują kilka programów rządowych, jak również tzw. dotacje regionalne. Wykonujemy projekty instalacji fotowoltaicznych dla osób prywatnych i przedsiębiorstw także przy wsparciu finansowym. Dotacje na fotowoltaikę w województwie śląskim są korzystne i skupiają wiele zainteresowanych osób.

Fotowoltaika - dotacje, dofinansowanie – programy rządowe

Popularność fotowoltaiki wzięła się między innymi z dotacji rządowych promujących rozwiązania ekologiczne dla gospodarstw domowych, rolników czy przedsiębiorstw. Wśród najpopularniejszych dotacji rządowych na fotowoltaikę i pompy ciepła wyróżniamy:

  • Program Mój Prąd – przeznaczony dla gospodarstw domowych;
  • Program Czyste Powietrze;
  • Agroenergia dla rolników;
  • Program Moje Ciepło – dofinansowanie dla osób fizycznych na zakup i montaż pomp ciepła;
  • ulga termomodernizacyjna – pozwala na odliczenie od dochodu wydatków poniesionych na realizację instalacji OZE;
  • Energia+ – dotacja na pompy ciepła dla przedsiębiorców

Szczegóły dotyczące każdego z wymienionych programów można znaleźć na oficjalnych stronach rządowych oraz witrynach dedykowanych danej dotacji. Z dofinansowania skorzystało już wiele osób, ale nabór w dalszym ciągu trwa, dlatego wciąż masz okazję uzyskać dofinansowanie na zakup i montaż fotowoltaiki, a resztę pracy my wykonamy za ciebie.

Fotowoltaika dofinansowanie Śląsk – skorzystaj z pomocy i postaw na ekologię

Instalacje fotowoltaiczne stanowią długotrwałą inwestycję. Aktualnie jest to najbardziej ekologiczne rozwiązanie dostępne na rynku, pozwalające na czerpanie energii ze źródeł odnawialnych. Programy rządowe i lokalne ułatwiają zarówno osobom prywatnym, jak i przedsiębiorcom dokonać ważnej inwestycji, która wraz z upływem lat może przynosić wiele korzyści ekonomicznych.

Branża fotowoltaiczna w dalszym ciągu się rozwija i już teraz oprócz samych paneli można zainwestować także w magazyny energii, które pomogą w uzyskaniu całkowitej niezależności energetycznej. Skorzystanie z dotacji na fotowoltaikę to pierwszy krok do stworzenia indywidualnej i wydajnej sieci energetycznej dla całego gospodarstwa lub przedsiębiorstwa.

Kto może skorzystać z dofinansowania na fotowoltaikę?

Programy dotacji do fotowoltaiki skierowane są zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw oraz gospodarstw rolnych. W zależności od programu jest on skierowany do określonej grupy osób, która może ubiegać się o otrzymanie dofinansowania. Zapoznaj się z zasadami trzymania środków z wybranego programu lub skontaktuj się z nami, a pomożemy ci wybrać najlepszą opcję.