Informacja dla Gminy Gierałtowice i okolic.

2024-04-22

Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyjmują wnioski o dofinansowanie lub pożyczkę na wymianę starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizację budynków jednorodzinnych. Kwota dopłaty zależy od zakresu planowanych prac, jednak maksymalna suma wsparcia na kompleksową termomodernizację wynosi 136 200 zł. 

W ramach "Czystego powietrza" przewiduje się dofinansowanie w formie dotacji lub pożyczki, m.in. na: 

wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła spełniających wymagania programu,

docieplenie przegród budynku,

wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,

montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,

instalacje odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej),

montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Jako rodzinna firma z wieloletnim doświadczeniem z siedzibą w Katowicach pomagamy w każdym etapie dotacji, aż po realizację i serwis. Zaufaj nam, działamy od wielu lat na poleceniach naszych klientów. Posiadamy doświadczenie w pozyskiwaniu dotacji dla osób fizycznych, 100% skuteczność. Współpracujemy z audytorem energetycznym. 

 Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym. ️️

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami/współwłaścicielami domów jednorodzinnych/wydzielonych lokali mieszkalnych. 

 Doradca EIB jest do Państwa dyspozycji. 

 609 346 266 

 biuro@e-ib.pl 

 www.e-ib.pl 

 E-Intelligence Business 

 NIP:9542782280 

Zapraszamy do kontaktu.